پرش به محتوا

تولیدکنندگان به فکر افزایش قیمت تیرآهن در اروپا هستند

قیمت تیرآهن در اروپا افزایش یافته است و تولید کنندگان به دنبال افزایش بیشتر آن هستند.

 

***اروپای شمالی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای تیرآهن داخلی اروپای شمالی ۵۳۵-۵۶۵ یورو (۶۳۲-۶۶۸ دلار) در هر تن بود، در حالیکه هفته گذشته ۵۳۰-۵۶۰ یورو بوده است.

شرکت کنندگان در بازار پس از تعطیلات تابستانی در اروپا به آرامی شروع به بازگشت به کار خود کرده اند. قبل از مکث تعطیلات، تولیدکنندگان افزایش قیمت را بر اساس تقاضای خوب و هزینه بالای مواد اولیه اعلام می کردند. بسیاری از کارخانجات به دلیل نگهداری در تابستان بسته شده اند، و برخی هنوز به کار بازنگشته اند.

تولید کننده ای گفت:” ما افزایش حدود ۲۵ تا ۳۰ یورویی در هر تن (برای محصولات طولانی) را مد نظر داریم. نظرات مختلفی وجود دارد، اما ما در جهت درستی حرکت می کنیم.” وی گفت:” ما از اواسط ماه جولای برای افزایش قیمت تلاش کرده ایم. اکنون بازار این را پذیرفته است. قیمت قراضه و قیمت سنگ آهن بالا رفته است. سفارشات قبل از تعطیلات بسیار خوب بود. ماه اوت حتی بهتر از سال گذشته بود و ما شاهد توسعه مشابهی برای ماه سپتامبر هستیم. خریداران بعد از همه گیری [Covid-19] بسیار ریسک پذیر و محتاط تر هستند. اکنون خرید براساس مصرف و سفارشات است.”

دراین باره بیشتر بخوانید: قیمت تیرآهن در ایران

 

***قراضه HMS 1&2 (80:20 mix) در شمال

قیمت بین المللی ضایعات همچنان به افزایش ادامه می دهد و انتظار می رود با افزایش تقاضا از جانب سازندگان فولاد، قیمت قراضه افزایش یابد. شاخص قراضه  HMS 1&2 (80:20 mix) اروپای شمالی ۲۷۶٫۰۵ دلار در هر تن ارزیابی شد، در حالیکه قیمت قبلی آن ۲۴۸٫۰۹ دلار در هر تن بوده است.

توزیع کننده ای گفت:” تقاضا خوب است و کارخانه ها در قیمت گذاری خود سر سخت هستند. دفعه بعد که بخریم قیمت ها ۱۰-۱۵ دلار برای هر تن بیشتر خواهد بود.”

 

***اروپای جنوبی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای تیرآهن در اروپا ی جنوبی ۵۳۵-۵۶۵ یورو در هر تن بود، در حالیکه قیمت قبلی آن ۵۳۵-۵۶۰ یورو در هر تن بوده است. منبعی گفت:” ما هفته آینده رسما اعلام خواهیم کرد، زیرا ایتالیا این هفته هنوز در تعطیلات است.” وی افزود:” ما در حال افزایش قیمت هستیم و مشتریان خواهان مواد هستند، همه اطمینان دارند که افزایش قیمت رخ خواهد داد. ما هفته آینده تولید را از سر خواهیم گرفت.”

منبع: متال بولتن

The post تولیدکنندگان به فکر افزایش قیمت تیرآهن در اروپا هستند appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

قیمت تیرآهن در اروپا افزایش یافته است و تولید کنندگان به دنبال افزایش بیشتر آن هستند.   ***اروپای شمالی ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای تیرآهن داخلی اروپای شمالی ۵۳۵-۵۶۵ یورو (۶۳۲-۶۶۸ دلار) در هر تن بود، در حالیکه هفته گذشته ۵۳۰-۵۶۰ یورو بوده است. شرکت کنندگان در بازار پس از تعطیلات تابستانی در اروپا به
The post تولیدکنندگان به فکر افزایش قیمت تیرآهن در اروپا هستند appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

جست و جو در آرتان استیل