پرش به محتوا

کویل نورد گرم آسیا: عرضه شدید داخلی و تقاضای برای واردات

خریداران ویتنامی در هفته گذشته در میان عرضه شدید داخلی ، به واردات کویل نورد گرم ادامه دادند.

*** قیمت کویل نورد گرم

ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد گرم فولادی ویتنام ، که عمدتا به ۲-۳ میلی متر نورد شده است، در روز دوشنبه ۲۴ آگوست ۵۰۸ دلار در هر تن بود. این رقم نسبت به هفته گذشته از ۵۰۵-۵۰۰ دلار با افزایش ۳-۸ دلاری در هر تن روبرو شده است.

*** معاملات کویل نورد گرم

یک سازنده بزرگ فولاد هندی معامله ای شامل ۲۰،۰۰۰ تن کویل گرم برای محموله اکتبر با ۵۰۸ دلار در هر تن انجام داد. این محموله توسط یک کارخانه تولیدکننده اصلی خریداری شد. معامله ای دیگر مربوط به محموله سپتامبر با قیمت ۵۰۳ دلار به ازای هر تن CFR انجام شد. اما این معامله به دلیل تاریخ تحویل سریع آن در ارزیابی Fastmarkets در نظر گرفته نشده است.

*** زمزمه های بازار

یک منبع در یک کارخانه بزرگ نورد می گوید: “تقاضا برای واردات پایدار است. زیرا Formosa Ha Tinh Steel Corp محصولات اختصاص داده شده به بازارهای داخلی را به آن ها فروخته است.” این کارخانه حجم بیشتری از محصولات را برای بازار محلی اختصاص نداد. Formosa Ha Tinh Steel Corp در پی قیمت های بالای سنگ آهن و بالا رفتن قیمت کویل گرم در منطقه ، به ویژه چین ، قیمت محموله های اکتبر خود را ۴۵ دلار بر تن افزایش داده و به ۵۰۷-۵۱۲ دلار در هر تن رساند.

یک تاجر ویتنامی جمعه گذشته به Fastmarkets گفت: “Formosa Ha Tinh Steel Corp حدود ۳۵۰،۰۰۰-۴۰۰،۰۰۰ تن مواد اکتبر را به فروش رسانده است که این رقم، میزان تخصیص مواد آن برای بازار داخلی است.” این فولادساز همچنین میزان تخصیص مواد خود را به بازارهای خارج از کشور مانند تایلند ، که در آنجا کویل گرم ۵۲۵ دلار در هر تن بود، کاهش داد. خریداران در طول هفته مناقصه ای به قیمت ۵۰۰-۵۰۷ دلار برای هر تن داشتند.
یکی دیگر از معامله گران ویتنامی جمعه گذشته به Fastmarkets گفت: “خریداران قادر به خرید با این قیمت ها هستند. زیرا آنها با فروش کویل گالوانیزه در بازار سود میکنند.”

تفاوت بین قیمت وارداتی برای کویل نورد گرم و قیمت صادراتی برای کویل گالوانیزه گرم ویتنامی حدود ۱۴۰ دلار در هر تن است.

پیشنهادات برای کویل گالوانیزه گرم با پوشش روی ۸۰ گرمی در حدود ۶۴۰ دلار در هر تن است.

*** کویل نورد گرم تایوان و کره جنوبی

کارخانه های بزرگ فولاد تایوانی در طی هفته کویل نورد گرم را به ازای هر تن ۵۱۰ دلار پیشنهاد دادند. اما این قیمت توجه خریداران را جلب نکرد. کویل نورد گرم کره جنوبی در طی هفته با قیمت ۵۵۵-۵۵۵ دلار در هر تن به خریداران تایوانی پیشنهاد شد. یک سازنده بزرگ فولاد کره جنوبی هیچ پیشنهاد رسمی را صادر نکرد. اما منابع گفته اند که در صورت وجود استعلام حاضر به مذاکره هستند. آنها اشاره ای به انجام گرفتن یا نگرفتن مذاکرات نکردند.

منبع: متال بولتن

The post کویل نورد گرم آسیا: عرضه شدید داخلی و تقاضای برای واردات appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

خریداران ویتنامی در هفته گذشته در میان عرضه شدید داخلی ، به واردات کویل نورد گرم ادامه دادند. *** قیمت کویل نورد گرم ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای واردات کویل نورد گرم فولادی ویتنام ، که عمدتا به ۲-۳ میلی متر نورد شده است، در روز دوشنبه ۲۴ آگوست ۵۰۸ دلار در هر تن بود.
The post کویل نورد گرم آسیا: عرضه شدید داخلی و تقاضای برای واردات appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

جست و جو در آرتان استیل