پرش به محتوا

شرایط مثبت برای میزان صادرات فولاد

تحلیلگر ارشد بازارهای بین‌المللی مواد معدنی و فولاد گفت: طی هفته‌های گذشته بازارهای جهانی سنگ‌آهن و فولاد افت و خیز زیادی داشته و دلیل اصلی آن اتفاقات رخ داده در کشور چین است. از طرفی بازارجهانی نیز شرایط مثبتی برای میزان صادرات فولاد دارد که می‌توان از آن استفاده کرد.

کیوان جعفری طهرانی با بیان این مطلب در ادامه افزود: وضعیت واردات و تولید فولاد چین در ماه ژوئن و جولای به حداکثر خود رسید. این درحالیست زمانی که حجم واردات به پیک خود نزدیک شده و در نهایت به اشباع می‌رسد، بعد از آن سیر نزولی نیز آغاز می‌شود. در هفته گذشته نیز قیمت سنگ‌آهن به صورت هیجانی و یکباره به میزان ۵٫۵ دلار در یک روز افزایش یافت و دوباره ۲ دلار بالا رفت، اما مجددا با کاهش حدود ۴ دلاری هفته را به پایان رساند.

وی ادامه داد: در واقع این اتفاق به دلیل ترافیک شدید بنادر چین برای پهلوگیری کشتی‌ها بود؛ زیرا تعداد کشتی‌هایی که در صف پهلوگیری بودند به ۱۷۰ فروند رسید و این در حالیست که در کل بنادر چین برای واردات سنگ‌آهن/فولاد و میزان صادرات زغال سنگ/فولاد در حالت معمول تنها ۱۰۰کشتی در سف پهلوگیری در بنادر حاضر هستند، اما این افزایش تعداد نشان می‌دهد چین تا چه اندازه به واردات سنگ‌آهن و فولاد نیاز دارد.

 

*** تغییرات قیمتی سنگ‌آهن

جعفری طهرانی با اشاره به تغییرات قیمتی سنگ‌آهن اظهار کرد: به نظر می‌رسد کاهش قیمت سنگ‌آهن در بازار به صورت هیجانی بوده است؛ حتی انجمن آهن و فولاد چین (سیسا) نیز اعلام کرده که تا پایان ماه آگوست وضعیت ترافیک بنادر چین به تعادل می‌رسد.

به گفته وی، تحلیلگران بین‌المللی نیز معتقدند ماه سپتامبر (ماه آینده میلادی از ۱۰ شهریور تا ۱۰ مهرماه شمسی) بازار فولاد چین همچنان مثبت خواهد بود، اما در ۳ ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ وضعیت بازار با کاهش قیمت نسبت به امروز مواجه خواهد شد.

برای دیدن قیمت آهن در بازار فولاد حتما ببینید: قیمت روز آهن در ایران

 

تحلیلگر ارشد بازارهای بین‌المللی مواد معدنی و فولاد در ادامه سخنانش به شرایط مثبت به وجود آمده برای میزان صادرات محصولات فولادی کشور اشاره کرد و گفت: نباید فراموش کرد بازارجهانی هرلحظه در حال تغییر است و اکنون که در شرایط مطلوبی قرار گرفته، نباید فرصت را برای صادرات از دست داد؛ پس باید اگر بازار مثبتی در جهان برای صنعت فولاد کشور وجود دارد که می‌تواند ارز آوری قابل قبولی برای کشور داشته باشد، حدالامکان باید از آن استفاده کرد و نباید زمان را از دست داد. زیرا در غیر این صورت امکان صادرات نیز برای کشور در این بخش از بین خواهد رفت.

ایراسین

The post شرایط مثبت برای میزان صادرات فولاد appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

تحلیلگر ارشد بازارهای بین‌المللی مواد معدنی و فولاد گفت: طی هفته‌های گذشته بازارهای جهانی سنگ‌آهن و فولاد افت و خیز زیادی داشته و دلیل اصلی آن اتفاقات رخ داده در کشور چین است. از طرفی بازارجهانی نیز شرایط مثبتی برای میزان صادرات فولاد دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. کیوان جعفری طهرانی با بیان
The post شرایط مثبت برای میزان صادرات فولاد appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

جست و جو در آرتان استیل