پرش به محتوا

کویل ورق فولادی ترکیه: رشد بازار در ماه جولای

بیشتر قیمت های ورق فولادی ترکیه در ماه جولای افزایش یافته است و فعالان بازار انتظار دارند که به دلیل روند قیمت جهانی، قیمت ها افزایش یابد.

ظرفیت سفارش تولید کنندگان ورق فولادی ترکیه تا اواخر ماه سپتامبر تکمیل میشود. بازار بیشتر ماه جولای فعال بود. اما روزهای کاری به دلیل تعطیلات ملی در طول ماه محدود شد، از جمله روز دموکراسی در ۱۵ و عید قربان از ۳۰ جولای تا ۳ آگوست.

 

*** تولید فولاد خام

طبق گفته انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد خام ترکیه از ژانویه تا ژوئن ۲۰۲۰ معادل ۲۶٫۲۹ میلیون تن بود. این رقم نسبت به همین بازه از سال ۲۰۱۹ حدود ۴٫۱٪ از ۱۶٫۹۹ میلیون تن کاهش یافته است.

 

*** قیمت های داخلی

قیمت های داخلی کویل نورد گرم و سرد ترکیه به دلیل رونق خرید و قیمت های بالای بازار جهانی در ماه جولای افزایش یافت. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد گرم فولاد داخلی، در تاریخ ۳۱ جولای ۴۵۰-۴۶۰ دلار در هر تن بود. این رقم در تاریخ ۳ جولای از ۴۳۰-۴۴۰ دلار در هر تن افزایش یافت. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد سرد داخلی ترکیه در ۳۱ جولای ۵۳۰-۵۳۵ دلار بود. این رقم از ۵۱۵-۵۲۰ دلار در هر تن در ۳ جولای افزایش یافته است. در خارج از ترکیه، شاخص صادرات کویل نورد گرم فولادی در تاریخ ۵ آگوست، ۴۹۵٫۴۷ دلار در هر تن بود که نسبت به اول جولای از ۴۴۳٫۷۵ دلار در هر تن افزایش یافته است.

 

*** کویل پوششی

قیمت ورق فولادی پوششی ترکیه نیز همان روند را داشت و در طول جولای افزایش یافت. منابع از تقاضای متوسط ​​در بازارهای داخلی و صادرات خبر دادند. منابع بازار افزودند که آن ها انتظار داشتند تقاضا در ماه آگوست به دلیل فصل تعطیلات تابستانی متوسط باقی بماند. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم فولادی و داخلی ترکیه تا آخر ماه جولای ۶۱۰-۶۲۵ دلار در هر تن عنوان شد. این رقم از ۵۹۰-۶۰۰ دلار در هر تن در تاریخ ۳ جولای افزایش یافت. ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه رنگ شده فولادی (کویل پوششی رنگی) در تاریخ ۳۱ جولای ۶۹۰-۷۰۰ دلار در هر تن عنوان شد. این رقم در تاریخ ۳ جولای ۷۱۰-۷۳۰ دلار در هر تن بود.

تقاضای صادرات در طول ماه ثابت بود. در اوایل ماه جولای، ترکیه حجم کمی از کویل گالوانیزه گرم را به کشورهای بالکان با مبلغ ۵۹۰-۶۰۰ دلار در هر تن فوب صادر کرد. در اواخر ماه، معاملات با آفریقای شمالی و اروپا با ۵۶۵ دلار در هر تن فوب انجام شد. همچنین ترکیه در ماه جولای کویل گالوانیزه گرم را در حدود ۶۰۰ دلار در هر تن فوب به اروپا صادر کرد.
ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل گالوانیزه گرم صادراتی ترکیه در تاریخ ۳۱ جولای ۶۱۰-۶۲۰ دلار در هر تن فوب بود. این رقم در ۳ جولای از ۵۹۰-۶۰۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

 

*** قیمت های واردات

در ماه ژوئن چندین سفارش برای واردات ورق فولادی وجود داشت. اوکراین تا پایان ماه جولای، کویل نورد گرم را با قیمت ۴۳۵ دلار در هر تن به فروش رساند. قیمت کویل نورد گرم وارداتی با قیمت ۴۳۵-۴۵۰ دلار به ازای هر تن در تاریخ ۳۱ جولای به پایان رسید. این رقم در ۳ جولای از ۴۲۵-۴۳۰ دلار در هر تن افزایش یافت. در طول جولای معاملات زیادی برای کویل نورد سرد گزارش نشد. ارزیابی قیمت هفتگی برای کویل نورد سرد وارداتی در تاریخ ۳۱ جولای ۴۷۰-۴۹۰ دلار در هر تن بود. این رقم نسبت به ۳ جولای از ۴۸۰-۴۹۰ دلار در هر تن کاهش یافته است.

 

*** صادرات ورق فولادی ترکیه

تقاضا برای صادرات کویل نورد گرم ترکیه در ماه جولای متوسط بود. اما اتحادیه اروپا اقدامات حفاظتی خود، از جمله واردات کویل نورد گرم را از اول جولای سال ۲۰۲۰ تشدید کرد. کمیسیون اروپا دو مورد کلی را در سیستم سهمیه بندی ارائه داد.

اولین مورد سهمیه اختصاصی سه ماهه خاص کشور به جای سهمیه سالانه بود. این مورد با هدف اطمینان از پایداری بیشتر جریان واردات و به حداقل رساندن خطر هرگونه افزایش ناخواسته واردات بود. مورد دوم معرفی یک راهکار بهبود یافته برای دسترسی به سهمیه باقیمانده کشورهایی است که از سهمیه خاص کشور سود می برند. این مورد در صورت لزوم استفاده از سهمیه باقیمانده برای کشورهای صادر کننده کوچکتر را مورد توجه قرار میدهد.

به گفته منابع بازار، در نتیجه این اقدامات عمده بازارهای صادراتی کویل نورد گرم ترکیه برای بقیه سال ۲۰۲۰ پیش بینی می شود که آسیای شرقی و آفریقا باشد. در ماه مه، ترکیه به سازمان تجارت جهانی گفت که قصد دارد عوارض واردات را بر روی برخی محصولات فلزی از اتحادیه اروپا تحمیل کند. اما تاکنون هیچ اقدامی انجام نشده است.

در اواسط ماه جولای، یک معامله صادراتی کویل نورد گرم ترکیه با ۴۳۰ دلار در هر تن فوب به آفریقای شمالی انجام شد. در حالی که معامله دیگر با قیمت ۴۴۵ دلار در هر تن cfr به چین انجام شد که معادل ۴۱۰ دلار در هر تن فوب است. بعداً در ماه جولای، معاملات به آفریقای شمالی با ۴۳۵ دلار در هر تن فوب شنیده شد.
ارزیابی قیمت هفتگی Fastmarkets برای کویل نورد گرم صادراتی، در تاریخ ۳۱ جولای ۴۳۰-۴۵۰ دلار در هر تن بود.این رقم در ۳ جولای از ۴۱۵-۴۳۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

 

*** میزان واردات و صادرات

ترکیه در ژوئن سال ۲۰۲۰ ، ۷۲۴،۲۸۶ تن ورق فولادی وارد کرد. موسسه آماری ترکیه (TUIK) هفته گذشته اعلام کرد هنگامی که ۵۱۵٫۶۷۷ تن وارد کشور شد، این رقم رشد ۴۰٫۴۵٪ نسبت به همین ماه ماه در سال ۲۰۱۹ دارد.
ترکیه در ماه ژوئن ۶۱۶،۵۶۵ تن محصولات فولادی تخت صادر کرد که نسبت به سال گذشته از ۳۵۵٫۷۵۳ تن رشد ۷۳٫۳۱ درصدی داشته است.

 

*** سرمایه گذاری ها

صندوق بازنشستگی ارتش ترکیه Oyak با همکاری JFE Steel ژاپن در حال سرمایه گذاری در کارخانه جدید گندله سازی سنگ آهن در Hekimhan ، استان مالاتیای در منطقه شرقی آناتولی ترکیه است. Oyak بزرگترین سهامدار بزرگترین تولید کننده فولاد ترکیه ، گروه Erdemir است. این سهامدار در نظر دارد کارخانه گندله سازی را در نیمه اول سال ۲۰۲۵ تکمیل کند و ، ۳ میلیون تن گلوله در سال تولید کند.

Tosyali Holding ترکیه در نظر دارد روند احیای فولادسازی را در کاسینگا در جنوب غربی آنگولا ، آفریقا آغاز کند. دولت آنگولا این سرمایه گذاری را در پروژه آهن و فولاد یکپارچه کاسینگا در سال ۲۰۱۹ تصویب کرد. هولدینگ توسیالی قصد دارد سالانه ۱۰ میلیون تن سنگ آهن را در این پروژه با هدف تأمین نیازهای فولادی کشورهای اطراف در جنوب و جنوب غربی آفریقا تامین کند.

منبع: متال بولتن

The post کویل ورق فولادی ترکیه: رشد بازار در ماه جولای appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

بیشتر قیمت های ورق فولادی ترکیه در ماه جولای افزایش یافته است و فعالان بازار انتظار دارند که به دلیل روند قیمت جهانی، قیمت ها افزایش یابد. ظرفیت سفارش تولید کنندگان ورق فولادی ترکیه تا اواخر ماه سپتامبر تکمیل میشود. بازار بیشتر ماه جولای فعال بود. اما روزهای کاری به دلیل تعطیلات ملی در طول
The post کویل ورق فولادی ترکیه: رشد بازار در ماه جولای appeared first on آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد.

جست و جو در آرتان استیل